Cień pod sliderem

Apartamenty Matejki, Łódź

Nowopowstający zespół budynków z lokalami mieszkalnymi, zlokalizowany przy ulicy Matejki w Łodzi, nieopodal DK 14 i Uniwersytetu Łódzkiego, powoli nabiera kształtów. Obiekty osiedla charakteryzują się zróżnicowaną liczbą kondygnacji nadziemnych wahającą się od 5 do 11 oraz 2 kondygnacjami podziemnymi. Generalny wykonawca powierzył dostawę systemów szalunkowych firmie Palisander.
Do wykonania łukowych ścian na poziomie -2 wykorzystano szalunek ścienny krzywoliniowy Trapez, natomiast do wznoszenia pozostałych ścian obiektów zastosowano systemy Logo i Raster. Przy konstrukcji stropów sprawdził się uniwersalny szalunek stropowy dźwigarowy PAL-20. Ze względu na betonowy dziedziniec nad kondygnacjami podziemnymi, dodatkowo na poziomie -1 oraz -2 zastosowano niestandardowe wzmocnienie stropów w postaci rusztowania nośnego MEP, aby umożliwić dojazd ciężkiego transportu do kondygnacji nadziemnych. Budowa została również  skrupulatnie wyposażona w systemy zabezpieczające pracowników przed upadkiem z wysokości, m.in. w podesty wspinające KBK 180, system zabezpieczenia indywidualnego Alsipercha, czy siatki PAL-BHP.

Zapraszamy do zapoznania się również z dokumentacją filmową z tej budowy na nasze stronie w Galerii filmów Palisander lub na naszym kanale Youtube.

Wstecz