Cień pod sliderem

Osiedle Fort Służew, Warszawa

Fort Służew to zespół budynków znajdujących się u zbiegu ulic Doliny Służewieckiej i Nowoursynowskiej w Warszawie. Nowe osiedle zostało wkomponowane w historyczne miejsce – Fort VIII – jeden z licznych obiektów Twierdzy Warszawa. Skala inwestycji, jak również górujące nad nimi żurawie, przyciągały uwagę uczestników bardzo ruchliwej arterii przylegającej do terenów inwestycji i stały się swego rodzaju wizytówką Palisander oraz Generalnego Wykonawcy.
Palisander, główny dostawca systemów szalunkowych na tę inwestycję, zaproponował do prac przy elementach pionowych (fundamenty, ściany i słupy) system ALFA, a do realizacji stropów – system dźwigarkowy PAL-20, którego łączny zestaw jednorazowo sięgał niemal 15 tysięcy m². W zakresie bezpieczeństwa osób pracujących na budowie zaproponowano wykonawcom robót system PAL-BHP (siatka zabezpieczająca ze słupkiem bariery).
„Monitoring kosztów najmu szalunków” oraz „Odbiory jakościowe i ilościowe na budowie” to usługi dodatkowe, z których skorzystał wykonawca. Budowa została objęta również profesjonalnym doradztwem technicznym.

Wstecz