Cień pod sliderem

Yacht Park – Gdynia, 2019

Na gdyńskim Molo Rybackim powstaje kompleks Yacht Park, składający sięz 6 budynków mieszkalno-handlowo-usługowych połączonych ze sobą podziemnym garażem.

Luksusowe apartamenty, nowoczesna przestrzeń jachtowa oraz aleja spacerowa z butikami i restauracjami o łącznej powierzchni ponad 13 tys. m2 uatrakcyjnią miejski krajobraz Trójmiasta.

Projekt zakłada wykonanie zewnętrznych ścian podziemia w technologii ścian szczelinowych. Nadziemne kondygnacje będą miały nietypowy kształt trapezu, co ma zapewnić najlepsze doświetlenie apartamentów światłem dziennym i doskonały widok na morską panoramę.

Palisander dostarcza na plac budowy szereg swoich systemów szalunkowych – od popularnego systemu ściennego ALFA, poprzez szalunki słupowe okrągłe PAL-SO i prostokątne PAL-S4, kończąc na systemach stropowych PAL-20, ID-15 i ALU-DEC. Każdy system jest wyposażony w kompletne zabezpieczenia BHP.

Warto zwrócić uwagę, że część stropów została wykonana z wykorzystaniem systemu stropów panelowych ALU-DEC. Dzięki zastosowaniu głowic opadowych jest możliwość opuszczenia szalunku stropowego o 19 cm. Dodatkowo system pozwala na rozszalowanie stropu nawet już po dwóch dniach od jego betonowania. Przy odpowiedniej konstrukcji budynku przekłada się to na zdecydowane przyspieszenie prac i optymalizację kosztów elementów dodatkowych.

Wstecz

sdr_HDRB